سختی های دوره آموزشی سربازی
تاریخ : 1397/11/21       

محیط آموزشی سربازی به شکلی است که نداشتن یک وسیله کوچک باعث سختی زیادی برای شما می‌شود. از این رو در ادامه لیست کاملی از وسایلی که در دو ماه آموزشی سربازی به آن نیاز دارید آماده شده است تا بتوانید این دوران را با آسایش و راحتی بیشتری طی کنید. به امید موفقیت برای شما.دوستان عزیز مشمولین سربازی ما در این مقاله سعی داشته ایم به طور کامل برای شما دوستان در خصوص دوره آموزشی بنویسم همچنین می توانید با یک سرچ ساده در این سایت تمامی پاسخ سوالاتتون رو دریافت کنید خبر خوب دیگه اینکه مشاوران تخصصی نظام وظیفه در مرکز سامانه صدای مشاور به صورت شبانه روزی اماده پاسخگویی به شما مشمولین عزیز هستند پس جای هیچ نکرانی نیشت با ما همراه باشید.

 

 

,,,,,,,,,
 

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور"

 مشاوره دهنده تخصصی نظام وظیفه

برای تماس با مشاورین ما کافیست  از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611

و از موبایل همراه اول با شماره 99225595 تماس حاصل فرمایید

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل

,,,,,,,,

    

وسائل مورد نیاز در دوره  آموزشی

یک عدد ساک متوسط: به اندازه ای که تمام وسایل زیر در آن جای بگیرد. ترجیحن چرخ دار و دسته دار.

کیف کولی یا ساک دستی کوچک: در مرخصی‌های دوره‌ای برای رفتن به شهر و میان دوره برای حمل وسایل ضروری راحت و مناسب است.

بند پوتین قیطانی (کشی): یکی از موارد آزار دهنده و بسیار وقت گیر در سربازی، در آوردن و پوشیدن مجدد پوتین‌ها است. بندهای معمولی بیش از پنج دقیقه از زمان شما را جهت پوشیدن پوتین تلف می‌کنند. برای در آوردن پوتین نیز به حداقل یک دقیقه زمان نیاز دارید تا تک تک بندهای پوتین را شل کنید و بعد پوتین خود را در بیاورید. با تهیه این بندها در کمتر از یک دقیقه می‌تواند عمل باز و بسته کردن کامل پوتین‌ها را انجام دهید و زمان اضافه مانده را صرف انجام کارهای مهم دیگری بکنید.

یک عدد سررسید: سررسید را همیشه همراه داشته باشید به خصوص در اتوبوس و برای مسافرت‌های شهری برای نوشتن اسامی، شماره تلفن‌ها، حساب‌های مالی، نوشتن خاطرات و... بسیار کاربردی می‌باشد. ترجیحا سررسیدی که جا خودکاری مجزا داشته باشد.

دو عدد خودکار: بسیار ضروری و کاربردی. حتما دو عدد خودکار حمل کنید زیرا به احتمال زیاد هستند افرادی که یکی از خودکارها را از شما قرض بگیرند و یا آن را گم کنید.

ساعت مچی ضد آب و مقاوم در برابر ضربه ترجیحا زنگ دار: ساعت در آموزشی بسیار کاربردی و ارزشمند است به خصوص اگر زنگ دار باشد. حتما ضد آب و ضد ضربه باشد زیرا خیلی سریع در معرض آب و ضربه قرار می‌گیرد.

مسواک و خمیر دندان و نخ دندان: در پادگان اغلب سربازان مسواک می‌زنند و نخ دندان استفاده می‌کنند. با توجه به این که محیط پادگان باعث نظم پیدا کردن و مسئولیت پذیری بیشتر در افراد می‌شود، بعد از یک هفته مشاهده می‌کنید حتی افرادی که مسواک نمی‌زنند نیز ترغیب به انجام این کار می‌شوند.

پوشه مخصوص نگهداری مدارک و اسناد: برای این که مدارک مهم و کارت‌های بانکی، پول نقد و... با لباس و وسایل دیگر یک جا نباشید و از بین نرود بهتر است از یک پوشه طلقی استفاده کنید.

کنسرو جوشانده شده و آماده: امکان دارد برخی از غذاهای پادگان باب میل شما نباشد و اگر مجبور شوید گرسنگی بکشید، بهتر است چند عدد کنسرو جوشانده شده همراه خود داشته باشید.
دستمال مخصوص گردگیری: این دستمال برای گردگیری پوتین‌ها قبل از واکس زدن و یا پاک کردن واکس‌های ریخته شده روی ساک و.... مناسب است.

ظرف درب دار نگهداری غذا: زمانی که از شهر محل سکونت خود میوه، غذا و... با خود حمل می‌کنید تا در طول مسیر میل کنید این ظرف کاربرد دارد که در پادگان نیز می‌توانید غذاهای اضافه، میوه، آجیل یا... را در آن به صورت بهداشتی نگه دارید و بعدا مصرف کنید.
یک عدد اسکاچ ظرفشویی: جهت شستن یقلوی، قاشق، چنگال، لیوان و... که البته برخی از افراد ترجیح می‌دهند با آب، مایع ظرف شویی و دست ظروف خود را بشویند.

شکر بسته‌ای جیبی: برای ریختن در چایی در زمان خوردن چایی شیرین که البته امکان دارد شکر جزء برنامه غذایی پادگان در نوبت صبح باشد ولی با توجه به صف زیاد بهتر است آن را با خود ببرید.
بیست عدد لیوان یک بار مصرف: جهت خوردن نوشیدنی به خصوص چایی.

یک عدد پتو مسافرتی: در فصل سرما داشتن پتوی اضافه ضروری است و در فصل تابستان نیز برخی از پتوهایی که در پادگان‌ها داده می‌شود ایجاد خارش و حساسیت می‌کنند. از پتوی مسافرتی می‌توان به عنوان یک پشتی نیز استفاده کرد و یا یک لایه محافظ برای تمیز و آنکارد نگه داشتن ملحفه سفید تخت.

یک جفت جوراب اضافه: جوراب‌های سربازی خیلی زود در کفش بوی بد می‌گیرند و یا بعد از مدتی پاره می‌شوند که داشتن جوراب اضافه برای زمانی که جوراب خود را شسته‌اید و یا پاره شده است مناسب است.
دسته کلیدی: برای حمل کلیدهای کمد و ساک چون این کلیدها مستعد سریع گم شدن هستند و اگر دسته کلید بزرگ و مناسبی داشته باشید احتمال گم شدن آن‌ها کمتر می‌شود و به خصصوص اگر اسم و کد شما روی آن ثبت شده باشد یک نشانه است برای زمانی که کسی آن را پیدا می‌کند و می‌خواهد به دست شما برساند.

دسته بندی مرخصی های دوره آموزشی خدمت سربازی

مرخصی ابتدای دوره به همه افراد برای کسب آمادگی لازم از جمله بهداشت، اندازه لباس و … داده می شود. که مدت زمانش بسیار کوتاه است.

مرخصی میان دوره معمولا در آخر ماه اول دوره آموزشی داده می شود. مرخصی میان دوره به تعطیلات رسمی بستگی دارد. مدت مرخصی میان دوره ۳ الی ۷ روز است.

مرخصی پایان دوره بستگی به زمان برگزاری مراسم پایان دوره دارد. مدت مرخصی پایان دوره از روز مراسم پایان دوره تا پایان ماه دوم آموزشی می باشد. امکان دارد حتی مرخصی پایان دوره داده نشود ولی معمولا بین ۱ تا ۳ روز است.
مرخصی درون شهری یا (ساعتی) که معمولا از هفته دوم آموزشی برای سربازها در نظر گرفته می شود. سرباز می تواند جهت انجام امور شخصی به صورت ساعتی از پادگان خارج شود و به شهر برود.

چگونه مدت مرخصی دروه آموزشی سربازی بیشتر می شود؟

همانگونه که گفته شد نوع و مدت مرخصی دوره آموزشی سربازی دارای قانون خاصی نیست و بستگی به دو عامل فرمانده پادگان و تعطیلات رسمی دارد. اگر فرد سرباز کمی زرنگ باشد می تواند مرخصی های دوره آموزشی سربازی بهره مند شود. در نتیجه دوره آموزشی راحت تری را سپری کند. در این قسمت مقاله به راه کارهایی جهت افزایش مرخصی در دوره آموزشی سربازی اشاره می کنیم.

 

 


نظام وظیفه
http://www.nezamevazife.com/