پیگیری کارت هوشمند پایان خدمت با تلفن همراه
تاریخ : 1398/1/26       

دوستان عزیز و مشمولین گرامی که پیگیر کارت هوشمند خود هستید این امان فراهم شده است که شما با تلفن همراه خود پیگیر این موضوع باشید حال اینکه چطور و چگونه امکان این کار میسر می شود را ما به شما خواهیم گفت پس در این مقاله با ما همراه باشید تا به جزئیات این خبر بپردازیم لذا در صورت مشاوره و راهنمایی بیشتر در این خصوص می توانید با سامانه صدای مشاور تماس حاصل نمایید.

 

 

  ,,,,,,,,,        

 "سامانه مشاوره تلفنی نظام وظیفه"

 مشاوره دهنده تخصصی خدمت سربازی

برای تماس با مشاورین ما کافیست  از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611 

و از موبایل همراه اول با شماره 99225595 تماس حاصل فرمایید

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل 

,,,,,,,,

 

 

نحوه استعلام آخرین وضعیت صدور کارت پایان خدمت

در واقع صدور کارت پایان خدمت سربازی زمان و تاریخ مشخصی ندارد.اما اصولا حدود 1 ماه یا 1 ماه و نیم مراحل اداری صدور کارت خدمت زمان میبرد و بعد تا زمانی که به دست فرد مورد نظر برسند کلا 3 تا 4 ماه طول میکشد.لازم به ذکر است که کارت های معافیت پزشکی و یا کفالت و .. مدت زمان صدورشان طولانی تر میباشد . اطلاعات کارکنان وظیفه منقضی خدمت توسط یگان خدمتی، در سامانه مشترک نیروهای مسلح ثبت و سازمان وظیفه عمومی ناجا پس از بررسی اطلاعات و تایید آن، کارت هوشمند پایان خدمت را صادر می کند.

 

همزمان با صدور کارت هوشمند، پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا مبنی بر آماده شدن کارت، برای متقاضی ارسال می شود، چنانچه حداکثر ظرف مدت 15 روز پس از دریافت پیامک، کارت مورد اشاره برای شما ارسال نشد، ابتدا برای پیگیری به ادارات پست مراجعه و در صورت نبودن کارت در آن مراکز، باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) ، درخواست ارسال مجدد آن را ثبت کنید.همچنین افرادی که پیامک صدور کارت از سوی سازمان وظیفه عمومی دریافت نکرده اند، باید از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره 096480 و یا سامانه پیامک به شماره 110206010 از آخرین وضعیت کارت خود مطلع شوند.

 

نحوه اقدام و رسيدگي به تعویض کارتهای قدیمی معافیت با کارت هوشمند

متقاضي درخواست تعويض كارت با مراجعه به نزديكترين دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي نسبت به تكميل و ارائه مدارك ذيل اقدام مي نمايد.

نحوه تعويض كارت معافيت از خدمت دوره ضرورت در دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي

اخذ مدارك ذيل وتحويل رسيد تاییدیه نهائی به متقاضي در قبال كارت دريافتي .
الف : تكميل برگ درخواست تعویض و صدور کارت هوشمند معافیت .
ب : ارائه اصل كارت معافيت .
پ : 1 قطعه عكس 4×3 رنگي زمينه سفيد، تمام رخ با رعايت شئونات اسلامي .


احراز هويت متقاضي با رويت مدارك معتبر اصل(شناسنامه ،كارت ملي، گذرنامه)
ثبت اطلاعات پایه، اطلاعات آدرس ،اطلاعات کارت و اسکن عکس در سامانه .
ارسال پرونده متشکله توسط نماينده دفتر طي مدت 48 ساعت در پاكت هاي مخصوص جهت انجاماقدامات بعدي به ستاد طرح.
مشمولاني كه فاقد سابقه اطلاعات در سامانه مي باشند برابر دستورالعملهای ابلاغی از سامانه های جانبی ،دفاتر شورای پزشکی، هئیت رسیدگی و دفاتر خرید خدمت ، جستجو در صورت وجود اطلاعات تائید و در غیر اینصورت در هیئت رسیدگی استانی و ستاد طرح ، مطرح و اتخاذ تصمیم می گردد در رابطه با پرونده های فاقد اطلاعات جعلی از طریق مراجع ذیصلاح قضائی اقدام خواهد شد.

 


نظام وظیفه
http://www.nezamevazife.com/