حقوق سربازان مرزبانی چقدر است؟
تاریخ : 1399/3/10       

بخشی از توانمندسازی سربازان در طول دوره آموزشی خدمت سربازی و بخش دیگری از آن نیز در طول خدمت سربازی در یگان‌های خدمتی پیش‌بینی شده است.معاون نیروی انسانی ناجا با بیان اینکه سربازان الزاما باید در سه گروه از جمله امنیت، نظم و انتظامی توانایی لازم را کسب کنند، گفت: تخصص در مابقی موضوعات و بیش از سه مورد اختیاری است.

وی به مزایای اجرای این طرح اشاره کرد و خوشایند شدن دوران خدمت و فراهم‌ شدن زمینه برای زندگی بهتر بعد از دوران سربازی جوانان را از جمله مزایای اجرای این طرح دانست. در قانون جدید خدمت سربازی افزایش قابل‌توجهی برای حقوق سربازان پیش‌بینی شده اما در آن قانون ذکر شده است که این افزایش در صورت اختصاص منابع مالی از جانب دولت محقق خواهد شد که باید دید دولت چه بودجه‌‌ای را برای آن پیش‌بینی کرده است. مشمولین عزیز و همراهان گرامی سایت نظام وظیفه این بار در این مقاله می خواهیم در خصوص حقوق سربازان مرزی مطالبی بنویسیم و  امیدواریم این مطالب مورد توجه و رضایت همگیه شما عزیزان باشد

    ,,,,,,,,,        

 "سامانه مشاوره تلفنی "

 مشاوره دهنده تخصصی

برای تماس با مشاورین ما کافیست از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل 

,,,,,,,,

 

 

حقوق سربازان در مناطق عملیاتی

حقوق سربازان در مناطق عملیاتی از ماه آینده 50 درصد افزایش می یابد این در حالی است که فوق العاده عملیاتی پرداختی به نیروها نیز نسبت به سه سال قبل دو برابر شده است در همین حال به صورت ویژه به نیروهای مستقر در استان سیستان و بلوچستان 5 روز اضافه فوق العاده پرداخت می شود.

برای فهم بهتر وضعیت مرزبانی با یکی از سربازانی که تمام دوره خدمت خود را در مرز گذرانده است گفت‌و‌گو کرده‌ایم.یکی از سربازان از سختی های موجود می‌گوید و معتقد است: «علی‌رغم اهمیت غیرقابل‌انکار حفظ مرزها، خدمات، وسایل و تجهیزات موجود پاسخگوی احتیاجات لازم نیست.»این سرباز با مدرک لیسانس در مرز خدمت کرده است، ادامه می‌دهد: «اگر بخواهم به طور کامل و با مصادیق صحبت کنم مشکلات به چند بخش تقسیم می‌شود.»-فرسوده و از کار افتاده بودن بیشتر وسایل حمل‌و‌نقل (ماشین و موتور)؛ اکثرا مدل‌هایی هستند که عمر بالای 15سال دارند و در مواقع اجرای عملیات واقعی و حتی رزم‌نامه‌ها باعث به وجود آمدن خطرات بسیاری برای پرسنل کادر و وظیفه می‌شوند. همین مساله باعث می‌شود گاهی پرسنل کادر نیز برای جلوگیری از خطر از انجام گشت و کمین‌ها خودداری کنند. کیفیت بسیار پایین مایحتاج اولیه زندگی؛ مثل آب و غذا باعث به وجود آمدن بیماری‌های بسیار شدید می‌شود. در این راستا با وجود گزارش‌های بسیار هیچ‌گاه به این مسائل کوچک‌ترین توجهی نمی‌شود. اما این موضوع در طول زمان باعث ضعف جسمانی نیروها می‌شود.

-‌وجود نداشتن امکانات جدید و پیشرفته؛ مانند عینک‌های دید در شب یا حرارتی (شاید تنها در برخی پاسگاه‌ها چند نمونه قدیمی آن موجود باشد که اکثرا هم معیوب و از کار افتاده‌اند) برای اجرای گشت‌زنی‌ها در شب و مکان‌های صعب‌العبور. اما به دلیل موجود نبودن این وسایل‌ افراد مجبور هستند گشت‌زنی‌هایی به روش‌های قدیمی و سنتی اجرا کنند. گاهی نیز همین موضوع باعث غافلگیر شدن و کمین خوردن و از دست رفتن نیروها می‌شود.

-عدم پوشش مقاوم و ایمن در اطراف پاسگاه‌های مرزی و استفاده از سیم خاردارها یا فنس‌هایی که اکثرا عمر آها بالای ۱۵ سال است و با ساده‌ترین ابزار نیز قابل از بین رفتن و پاره شدن و ورود افراد بیگانه به داخل پاسگاه هستند.

-استفاده از سلاح‌های بسیار قدیمی که گاهی در اجرای عملیات واقعی و‌ در‌ مواقع حساس با گیر‌های شدید‌ مانع استفاده و حفظ جان می‌شود. این سلاح‌ها به دلیل قدیمی بودن و تکنولوژی بسیار پایین وزن بسیار بالایی دارند که سرعت عمل، چابکی و انعطاف‌پذیری را از کاربر سلب می‌کنند.

 

Image result for ‫حقوق سربازان مرزبانی چقدر است؟‬‎

 

تقسیم بندی سربازان

سربازان پس از ورود به مراکز آموزشی ابتدا بر اساس وضعیت تأهل ، معافیت از رزم ، سابقه ی خدمت در بسیج وافرادی که در گذشته دوره آموزشی را بیش از 60 روز گذارنده اند دسته بندی می شود لذا این سربازان باید مدارک لازم مانند :کپی شناسنامه و عقدنامه ، برگ  سبز بسیج  ، مدارک پزشکی  و مدارک ترخیص از دوره آموزشی را به همراه داشته باشند .پس از این فرآیند سربازان با تکمیل فرم های مربوط به اطلاعات خود به گردان و گروهان مورد نظر معرفی می شوند.

نکته:

1- سربازان متأهل یک روز زودتر از سایر سربازان به مرخصی اعزام می شوند.

2- سربازانی که دوره تکمیلی بسیج را گذرانده باشند بسته به نیرویی که در آن خدمت می کنند دوره آموزشی کوتاه تری را طی خواهند کرد.

3- سربازان معاف از  رزم نیز از آموزش تیراندازی ، استفاده از سلاح و حضور در صبحگاه معاف هستند.
 

 

تحویل استحقاقی سربازان

سربازان پس از  ورود به گروهان خود باید با مراجعه به انبار وسایل استحقاقی خود را دریافت که شامل موارد ذیل است:

دو دست لباس نظامی شامل فرنچ و شلوار ، یک دست اورکت ، دو عدد کمربند نظامی ، یک ساک انفرادی،  یک دست لباس گرم سفید ، دو دست لباس زیر سفید ، چهار جفت جوراب مشکی ، یک دست پلیور بافتنی ، یک کلاه بافت و یک دستکش بافت ، یک جفت پوتین نظامی ، یک جفت دمپایی پلاستیکی ، یک عدد حوله بدن  و یک عدد حوله صورت ، دو عدد ملحفه سفید و دو عدد روبالشتی سفید ، یک عدد مسواک و دو عدد خمیر دندان ، دو عدد صابون دست و صورت ، دو عدد شامپوی سر، دو عدد واکس و فرچه بزرگ و کوچک ، یک ظرف غذای فلزی (یقلوی) ،  دو عدد پتو ، یک عدد جامهری و مهر و جانماز ، 900 گرم قند برای هر ماه

دوستان عزیز توجه داشته باشید که این اطلاعات مربوط به سال های قبل می باشد. در صورت دریافت اطلاعات جدید در همین مقاله به روز رسانی میشود


نظام وظیفه
http://www.nezamevazife.com/