عفو رهبری عید قربان 99
تاریخ : 1399/5/7       

دوستان عزیز همیشه همراه ما در این مقاله می خواهیم در مورد عفو رهبری عید قربان مواردی را در اختیارتان قرار دهیم. براساس آخرین اخباری که به دست ما رسیده با توجه به نزدیک شدن عید غدیر و عید قربان بسیاری از افزاد پیگیر عفو رهبری عید قربان . ما در این مقاله درباره عفو رهبری توضیح خواهیم داد. در عفو اسلامی افرادی که طبق تایید مقام عالی قضایی برای عفو مورد تایید باشند به رهبری اعلام شده و به دستور ایشان مورد عفو قرار میگیرند.در صورت مواجه با هر گونه سوال در این قسمت با همکاران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشند.شما عزیزی که به دنبال کسب اطلاعات در این مورد هستند می توانند با مطالعه مقاله ما پاسخ سوالات خود را دریافت کنند و همچنین شما عزیزان می توانید برای اطلاع بیشتر در مورد جزئیات این خبر از طریق تماس با شماره های درج شده در زیر با مشاوران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشید تا راهنمایی های و تجربیات کامل خود را در اختیارتان قرار دهند.

 

 

 

,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی سامانه صدای مشاور"


برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611

تماس از 8صبح تا 12شب

حتی ایام تعطیل

,,,,,,,

 

 

عزیزان مشمول در خصوص عفو رهبری 99 هنوز اطلاعیه ای به دست ما نرسیده است در صورت دریافت اخبار در همین مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد

 

 

 

شرایط عفو رهبری عید قربان 99

شرایط عفو در موارد زیر احراز می شود:

 اگر جرمی مورد عفو واقع شود و شاکی خصوصی دادخواست ضرر و زیان نداده باشد، قرار تامین خواسته صادره در آن مورد باید فکر شود. هرگاه شخصی محکوم به حبس و رد مال حاصل از جرم به صاحب آن شود و حبس او مشمول عفو عمومی شود، حکم به رد مال چون جنبه کیفری ندارد، مشمول عفو نمی‏‌شود. عفو یا تخفیف مجازات به وسیله مقام معظم رهبری مربوط به بعد از قطعیت احکام است.عفوی که از طرف مقام رهبری داده می‏‌شود عفو خصوصی است و تاثیری در مجازات‌های تبعی و تکمیلی ندارد. عفو شامل انفصال خدمت نمی‏‌شود؛ مگر در موارد مصرح در قانون. لغو حکم آزادی مشروط و یا تعلیق اجرای حکم مانع استفاده از عفو نیست.در صورتی که فرمان عفو، کلی باشد و زندانیان خاصی را چه از نظر نوع مجرمیت و یا از نظر تابعیت بیگانه مستثنی نکرده باشد، عفو شامل اتباع خارجی با رعایت شرایط می‏‌شود.
استفاده از عفو در محکومیت به جزای نقدی، بنا بر آنچه از ماده 4 آیین‏‌نامه کمیسیون عفو و بخشودگی و تبصره‏‌های ذیل ماده 38 قانون مجازات اسلامی استنباط می‏‌شود، منع قانونی ندارد و استفاده قبلی متقاضی از آزادی مشروط در مورد حبس، موجب محرومیت او از استفاده از عفو مقام معظم رهبری نیست.عفو عمومی که به تصویب قوه مقننه می‏‌رسد رافع آثار جرم و محکومیت است. سایر عفوها فقط اجرای حکم را موقوف می‏‌کند اما آثار محکومیت به حال خود باقی است؛ بنا بر این محکومینی که قبل از اتمام مجازات مشمول عفو و از زندان آزاد شده‏‌اند عفو آنان رافع آثار قبلی ناشی از ماده 62 مکرر قانون مجازات اسلامی نمی‏‌شود.


قاضی مجری نیابت نیز می‏‌تواند پیشنهاد عفو محکوم‌ علیه را بدهد.عفوی که قوه مقننه و یا شورای انقلاب اسلامی تصویب و اعطا کرده، عفو عمومی محسوب و عفوی که حضرت امام خمینی «قدس سره» یا مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» اعطا کنند، عفو خصوصی است و در عفو خصوصی آثار تبعی جرم زائل نمی‏‌شود، مگر اینکه در دستورالعمل عفو خصوصی تصریح شده باشد.گاهی هم عفو به صورت موردی اتفاق می‌افتد که اساس آن بر رفتار و کردار زندانی در زندان است؛ به طوری که پیشنهاد اعطای عفو در کمیسیونی به همین نام ارایه و با درنظر گرفتن مواردی همچون شرکت زندانی در فعالیت‎های مذهبی، اصلاحی و ... برای او درخواست عفو می‎شود. تعدادی از زندانیان و عفو و خروج آنان از زندان، امنیت جامعه را به خطر می‌اندازد، بنابراین این گروه دوم که جزو مشتریان دایمی زندان‎ها هستند به دلیل تعدد ارتکاب به جرایم مشمول عفو نخواهند شد.بر اساس رأفت اسلامی امتیازاتی به زندانی ارایه می‌شود که عفو مشروط یا تعویق اجرای حکم، یکی از آنهاست اما تصمیم نهایی با مقام معظم رهبری و تفویض رییس قوه قضاییه است.
برای اینکه زندانی بتواند از این رأفت اسلامی برخوردار باشد باید مواردی را رعایت کند که در میان آنها، در پیش گرفتن اخلاق و رفتار مناسب در زندان و تاثیرگذاری بر سایر هم‌سلولی‌ها، از نکات اصلی به شمار می‌رود.در خصوص عفو رهبری عید قربان مطالب بیشتری را در اختیارتان قرار می دهیم. که می توانید از طریق تماس با شماره های درج شده در زیر با مشاوران  در تماس باشید تا همه ی موارد را در اختیارتان قرار دهند. در رابطه با عفو رهبری عید قربان 99 اطلاعیه ای دریافت نکرده ایم. در صورتی که اطلاعیه ای در این زمینه صادر شد حتما در این مقاله قرار میدهیم.


 

 

ممنوعیت تخفیف و عفو برای زندانیان

 • محکومین جرایم ذیل از مزایای عفو این فرمان نمی توانند استفاده کنند:
  ۱- جرایم مندرج فقرۀ (۲) مادۀ (۳۵۰) قانون اجراآت جزائی منتشرۀ جریدۀ رسمی شماره  سال ۱۳۹۳.
  ۲- جرایم راهزنی.
  ۳- جرایم سرقت مسلحانۀ مندرج مواد قانون جزاء.
  ۴- جرایم مندرج مادۀ (۴۲۹) قانون جزاء وجرایم مندرج مواد قانون منع خشونت علیه زن.
  ۵- جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی و جرایم تروریستی.
  ۶- محجوزین و محبوسینی که به رد مال یا جبران خساره نیز محکوم گردیده اند، مگر اینکه وجه محکوم بها را تادیه نمایند.
 • محکومین ذیل از مزایای تخفیف این فرمان نمی توانند مستفیدشوند:
  ۱- محکومین جرایم قتل عمد، اختطاف، گروگان گیری و فساد اداری مگر اینکه در جرم قتل ورثۀ مقتول ابراء نموده باشد و در جرم اختطاف، گروگان گیری و فساد اداری مال یا منفعت بدست آمده، طبق قانون اعاده گردیده باشد.
  ۲- محکومینی که در سال جاری در میعاد حجز و یا حبس محکوم بهای آنها تخفیف به عمل آمده باشد.
 • محکومین زیر از مزایای تخفیف و عفو این فرمان نمی توانند مستفید شوند:
  ۱- محکومین به حجز یا حبس بیش از پنج سال که مجازات محکوم بهای آنها بر اثر فرامین تخفیف و عفو قبلی، به نصف یا بیشتر از آن تخفیف گردیده باشد.
  ۲- محکومین به جزای اعدام که مجازات محکوم بهای آنها به حبس تبدیل گردیده است.


نظام وظیفه
http://www.nezamevazife.com/