کمیسیون عالی پزشکی سپاه معافیت
تاریخ : 1399/5/15       

کمیسیون عالی پزشکی سپاه معافیت:رسیدگی به تقاضای معافیت پزشکی مشمولانی که برابرقانون وآیین نامه اجرایی مربوط،به تحصیل اشتغال داشته وازمعافیت تحصیلی استفاده می نمایند.پس ازفراغت ازتحصیل یا ترک تحصیل یا اخراج به عمل خواهد آمد،مگردرخصوص نقص عضو یا بیمارهایی که براساس ضوابط این آیین نامه وپیوست آن،مقطع تحصیلی درآن اثر نداشته باشد.عزیزان مشمول در این مقاله در خصوص کمیسیون عالی پزشکی سپاه معافیت: مطالبی نوشته ایم و امیدوار هستیم این مطالب برای همه شما دوستان همراه مفید بوده باشد..


 

 

,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611

تماس از 8صبح تا 12شب

حتی ایام تعطیل

,,,,,,,,,

 

 آیین نامه اجرایی معاینه و معافیت پزشکی مشمولان

کمیسیون عالی پزشکی سپاه معافیت:این آئین نامه در اجرای تبصره یك ماده ۳۹ قانون خدمت وظیفه عمومی در ۴۸ ماده و یك پیوست (۴۹ بندی مربوط به بیماریهای پدر مشمول) در سال ۱۳۸۰ در ستاد كل نیروهای مسلح بازنگری و به تصویب وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، كشور، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسیده است و بعنوان جایگزین آئین نامه مصوب سال ۱۳۷۵ قابل اجرا است.کمیسیون عالی پزشکی سپاه معافیت: این آیین نامه شامل ۱۷ بخش بوده و بخش سوم آن در مورد بیماری های پوست و بافت های زیر پوست بوده که در بند پنجم این بخش از بیماری پوستی پسوریازیس به عنوان یکی از بیماری های مورد تایید قانون در معافیت پزشکی سربازان نام برده شده است.

 

 

 

 

کمیسیون عالی پزشکی سپاه معافیتوضعیت پزشكی تمامی مشمولان

کمیسیون عالی پزشکی سپاه معافیت:در قانون خدمت وظیفه عمومی وضعیت پزشكی تمامی مشمولان مورد رسیدگی قرار می گیرد تا چنانچه در وضعیت سلامتی كامل قرار نداشته باشند متناسب با بیماری، به خدمت گرفته شده یا از انجام خدمت دوره ضرورت معاف شوند.

معافیت دائم:

خاص دارای بیماری شدید یا نقص عضو می باشند كه در صورت اعزام بخدمت مشكلاتی برای آنان یا یگانهای خدمتی بوجود می آید بنابراین از خدمت دوره ضرورت معاف می گردند،کمیسیون عالی پزشکی سپاه معافیت:

معافیت موقت:

ی دیگر دارای بیماری می باشند لیكن بیماری آنان در حد معافیت دائم نبوده كه به این اشخاص معافیت موقت برای ادامه درمان داده می شود.

معاف از رزم:

سته سوم را مشمولانی دانست كه دارای بیماری خفیف هستند و مانعی برای اعزام بخدمت ندارند لیكن هنگام حضور در مراكز نظامی باید در امور غیر رزمی بكارگیری شوند كه در نتیجه در شمول معافیت از خدمات رزمی قرار می گیرند.

سالم:

دسته آخر نیز مشمولانی هستند كه دارای سلامت كامل جسمی و روحی می باشند كه به خدمت اعزام خواهند شد.

نکته:

مرجع انطباق بیماری مشمول با آئین نامه پزشکی و در نهایت قرار دادن وی در هر یك از گروه های مذكور، شورای پزشكی وظیفه عمومی است.

معافیت پزشکی پسوریازیس:

برای دریافت کارت معافیت پزشکی مشمولی که به پسوریازیس مبتلا است در دو مسیر می تواند تقاضای درخواست معافیت پزشکی کند:

قبل از اعزام به خدمت

در حین خدمت

۱) درخواست معافیت قبل از اعزام به خدمت:

مدارك مورد نیاز جهت ثبت درخواست معافیت پزشکی:

تکمیل برگ وضعیت مشمولان

تکمیل برگ معاینه اولیه مشمولان توسط پزشک معاین اولیه

تکمیل برگ واکسیناسیون

اصل و تصویر کارت ملی مشمول

اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه عکسدار مشمول

اصل و تصویر آخرین مدرك تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل

افتتاح حساب عابر بانک سپه

عزیزان توجه داشته باشید که در برخی مقاله ها گاها نوشته میشود به سازمان یا مرکزی مراجعه نمایید که اکثر اینها به اشتباه شما را راهنمایی میکنند ما در مقالات خودسعی داریم  اطلاعات به روز و درستی را در اختیار شما دوستان قرار دهیم با ما همراه باشید 

 

پرسش و پاسخ مهم در خصوص کمیسیون عالی پزشکی سپاه معافیت


۱ – آیا مشمول میتواند در حین خدمت برای معافیت پزشکی اقدام نماید؟
بلی ، امکان استفاده از معافیت پزشکی در حین خدمت از طریق شورای پزشکی رده خدمتی وجود دارد.

۲ – مجموع نمره چشم برای مشمولان دیپلم و زیر دیپلم جهت معافیت چه میزان می باشد؟
بر اسا س ضوابط موجود در حال حاضر مجموع نمره چشم برای مشمولان دیپلم و زیر دیپلم بیش از ۸ میباشد . و برای مشمولان دارای تحصیلات فوق دیپلم و بالاتر بیش از ۱۰ می باشد.کمیسیون عالی پزشکی سپاه معافیت:

۳ – آیا مشمول می تواند در حین تحصیل برای اخذ معافیت پزشکی اقدام نماید؟
خیر ، می بایست بعد از اتمام تحصیلات برای معافیت پزشکی اقدام نماید مگر اینکه در خواست پزشکی خود را قبل از ثبت نام و شروع سال تحصیلی (مهرماه) در دانشگاه ارسال نموده باشد.

۴ – درجه واریکوسل برای معافیت دائم چند است؟
بر اساس ضوابط موجود در حال حاضر درجه ۳ با تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی.

۵ – آیا صافی کف پا معافیت دارد؟
بلی ، بر اساس ضوابط موجود در حال حاضر نوع صافی شدید کف پا با تایید شورای پزشکی وظیفه عمومی ناجا می تواند معاف دائم باشد.

۶ – آیا پای پرانتزی معافیت دارد؟
بلی بر اساس ضوابط موجود در حال حاضر فاصله بین دو زانو اگر بیشتر از ۱۰ سانتی متر باشد با تشخیص شورای پزشکی سازمان وظیفه عمومی ناجا می تواند معاف دائم از خدمت باشد.

۷- آیا تحصیلات در معافیت پزشکی دخیل است؟
بلی بر اساس ضوابط موجود برا ی برخی از بیماریها از جمله نمره چشم ، مدرک تحصیلی در معافیت تاثیر دارد.

۸ – آیا گروه پزشکان می توانند برای معافیت پزشکی اقدام نمایند؟
پزشکان صرفاَ در صورتیکه به دلیل بیماری موجود قادر به طبابت نباشند می توانند از معافیت پزشکی استفاده نمایند.

۹ – آیا مشمولی که برگه اعزام بخدمت دریافت نموده است و بیماری پیدا کرده می تواند درخواست پزشکی دهد؟
بلی‏ ‏- با ارائه در خواست و نظریه پزشکی به وظیفه عمومی ‏ اعزام مشمول ابطال و درخواست وی در سیر بررسی معافیت پزشکی قرار می گیرد.کمیسیون عالی پزشکی سپاه معافیت:

۱۰ – آیا مشمولی که قبلا در شورای پزشکی شرکت کرده و با اخذ نظریه متخصص سرباز شناخته شده است حق اعتراض به رای شورای پزشکی دارد؟
آرای صادره از طریق شورای پزشکی قابل اعتراض نمی باشد. 

  جهت اطلاع دقیق از استخدام سپاه پاسداران – شرایط استخدام سپاه پاسدارن و رتبه قبولی کنکور در دانشگاه افسری سپاه با مشاوران مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل نمایید.
نظام وظیفه
http://www.nezamevazife.com/