در چه صورت نیروی مسلح به طلاق صوری شک میکند؟
تاریخ : 1399/5/14       

در چه صورت نیروی مسلح به طلاق صوری شک میکند؟:مشمولان عزیز خدمت سربازی در این مقاله در خصوص موضوع مهم در چه صورت نیروی مسلح به طلاق صوری شک میکند؟ مطالب جتمعی نوشته ایم تا شما همراهان با خواندن این مقاله به پاسخ تمامی پرسش های خود در خصوص در چه صورت نیروی مسلح به طلاق صوری شک میکند دست پیدا نمایید ....

 

 

,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611

تماس از 8صبح تا 12شب

حتی ایام تعطیل

,,,,,,,,,

 

 

 

در چه صورت نظام وظیفه بر طلاق صوری شک می کند

پیش از اینکه در رابطه با اینکه در چه صورت نظام وظیفه بر طلاق صوری شک می کند بهتر است در رابطه با اینکه مشمول باید چه مراحلی را طی کند تا بتواند معافیت کفالت مادر مطلقه را دریافت کند اقدام نمایید. بر اساس این قانون مشمول باید شرایط ذیل را داشته باشد :
1) تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال که والدین آنان از هم جدا شده اند، برای دریافت معافیت کفالت دائم باید ۳۰ ماه از زمان ثبت واقعه طلاق والدین، گذشته باشد.در چه صورت نیروی مسلح به طلاق صوری شک میکند؟
2) پس از ثبت واقعه طلاق ابتدا برای مشمول معافیت موقت صادر می شود و پس از گذشت ۳۰ ماه از زمان طلاق، معافیت دائم صادر خواهد شد این درحالی است که شرایط معافیت، بعد از این مدت (از جمله تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال) استمرار داشته باشد.
3) از آنجا که برخی اقدام به طلاق صوری می کردند بنابراین براساس قانون جدید مصوب سال ۱۳۹۰، مقرر شد تا شرط اصلی برای معافیت دائم، گذشت ۳۰ ماه از زمان ثبت طلاق باشد این درحالی است که در گذشته از زمان ثبت، معافیت قابل اجرا بود.

 

 

 

فاصله سوءاستفاده از طلاق  تا بحران اجتماعی

سیدحسن موسوی‌چلک با اشاره به تفکر قانون‌شکنی در جامعه اظهار کرد: «متاسفانه تفکر قانون‌شکنی در جامعه بین تعدادی از افراد نهادینه شده است و استفاده از راه‌حل‌های غیرقانونی به نوعی باعث افتخار است که این مهم تنها در امر قانون‌شکنی‌های طلاق خلاصه نمی‌شود و می‌توان گفت: در تمام قانون‌ها با قانون‌شکنی مواجه هستیم.»در چه صورت نیروی مسلح به طلاق صوری شک میکند؟

وی افزود: «سوءاستفاده از طلاق در کشور به‌عنوان یک بحران عنوان نشده است، چراکه تعداد خانواده‌هایی که از این رفتار پیروی می‌کنند بسیار کم است، اما در هر صورت این تعداد کم هم می‌تواند به باور‌های اجتماعی و رفتار‌های اکتسابی اجتماعی لطمه وارد کند.»رئیس انجمن مددکاران اجتماعی با اشاره به تبعات سوءاستفاده از قانون‌های حمایتی، گفت: «زمانی که قانونگذار متوجه این سوءاستفاده‌ها شود و تعداد این موارد بالا رود سبب می‌شود تا نحوه استفاده از این موارد حمایتی محدود شود و به نوعی ظلم در حق دیگر هم‌نوعان شود.»

 

 

 

 

عواقب طلاق صوری

موسوی‌چلک تصریح کرد: «اولین نکته‌ای که در آسیب‌شناسی این رفتار غیرقانونی در اذهان عمومی هویدا می‌شود این است که این زوج یک دروغگو هستند؛ وحتی فرزندی هم که از این رفتار استفاده می‌کند تا از سربازی معاف شود هم دید خوبی به والدین خود ندارد.» وی با اشاره به نقش نهاد‌های اجتماعی در جلوگیری از این رفتار غیرقانونی گفت: «این نهاد‌ها می‌توانند با اطلاع‌رسانی صحیح قوانین و عدم‌مقبولیت اجتماعی در راستای نقض قوانین، خانواده‌ها را از این تخلف نهی کنند.»ازدواج مجدد برای دریافت مستمری و برقراری حقوق مجدد فوت شده، طلاق‌های صوری برای برقراری مستمری و... علاوه‌بر هزینه‌های مالی که بر سازمان‌های حمایتی تحمل می‌کند تاثیر منفی‌ای هم روی جامعه گذاشته است. در برخی موارد که شوهر، زن را طلاق می‌دهد برای اینکه زن بتواند از مستمری پدر خود استفاده کند و در قبال آن با خواندن صیغه ۹۹ ساله با یکدیگر زندگی می‌کنند سبب شده که آمار طلاق در برخی شهرستان‌های کوچک تا حدودی افزایش پیدا کنددر چه صورت نیروی مسلح به طلاق صوری شک میکند؟

پس از این سوء استفاده های قانونی ، سازمان نظام وظیفه با اصلاح در این قانون یک بازبینی کلی نمود و کار را برای آن دسته از افرادی که با طلاق صوری از قانون معافیت کفالت مادر مطلقه سوء استفاده می نمودند را سخت تر نماید. اما دیده شده که هنوز هم از این قانون سوء استفاده های بسیاری می شود که متاسفانه این کار باعث شده کار برای کسانی که واقعا مشمول قانون کفالت مادر مطلقه هستند بسیار سخت شود چرا که هر روز سخت گیری های سازمان نظام وظیفه در رابطه با اینکه به طلاق صوری شک نماید بیشتر می شود. این امر باعث شده تا سوالی که در ذهن تک تک مشمولینی که میخواهند برای کفالت مادر مطلقه اقدام نمایند این است که در چه صورت نیروی مسلح بر طلاق صوری شک می کند.

 

  " عزیزان خواننده توجه داشته باشید که ما در مقالات خود آخرین اخبار سربازی به اطلاع شما عزیزان میرسانیم "
نظام وظیفه
http://www.nezamevazife.com/